Процес гарячого цинкування

img_31102016_141042

Механічна очистка поверхні

Процес гарячого цинкування складається з трьох основних кроків:

 1. Підготовка поверхні
 2. Цинкування
 3. Контроль якості

Підготовка поверхні є важливим кроком в застосуванні будь-якого покриття. У більшості випадків, коли цинкове покриття виходить з ладу до кінця очікуваного терміну експлуатації, це відбувається через неправильну або некваліфіковану підготовку поверхні. Процес цинкування має свої власні вбудовані засоби контролю якості, тому що цинк не вступає в реакцію з неочищеною сталевою поверхнею. Будь-які недоліки або невідповідності заявленій якості матеріалу, коли сталь витягують з цинкової ванни, тому що нечисті ділянки залишаться без якісного покриття.
Підготовка поверхні для цинкування складається з чотирьох етапів:

 1. Механічне очищення
 2. Знежирення
 3. Травлення
 4. Очищення
Знежирення

Знежирення, травлення, очищення

Епоксидні смоли, вініл, асфальт, або зварювальний шлак, які не можуть бути вилучені шляхом знежирення, повинні бути видалені перед цинкування піскоструминної обробкою, піскоструминної обробки, або іншими механічними засобами.

Також, у випадку відсутності на конструкціях замовника технологічних отворів та/або вантажних пристосувань співробітники ТОВ «Компанія «Метал Інвест» мають необхідний інструмент та кваліфікацію для доопрацювання виробів.
Занурення виробу у розчин лугу видаляє органічні забруднення, такі як бруд, фарба маркування, мастила і масла з металевої поверхні. Заключний етап підготовки поверхні в процесі цинкування – занурення виробу у розчин хлориду цинку амонію, під час якого видаляються будь-які залишки оксидів та формується захисний шар на поверхні металевого виробу.

Під час процесу гарячого цинкування, виріб повністю занурюється в ванну з розплавленим цинком. Хімічний склад ванни суворо контролюється, і вимагає, щонайменше, 98% чистого цинку, підтримуваний при температурі 435-455 °C. В результаті реакції на поверхні виробу утворюється феро-цинковий сплав, який являє собою надійний багатошаровий антикорозійний захист. Починаючи з поверхні сталі, першим розташований Гамма-шар (γ) з товщиною біля 1 мкм, який складається зі сплаву сталі та цинку (25%). Наступним є Дельта-шар (d), що вміщує біля 10% заліза, на якому розташований Дзета-шар (z) (7% заліза) на якому можна бачити орієнтовані за висотою кристали. Шар, який лежить ззовні від нього- Ета-шар (h), можна розглядати як майже чистый цинк, оскільки за температури оточуючого середовища максимальний вміст заліза в ньому – 0,008%. Ета-шар (h) утворюється відразу під час виймання виробу із розплаву. Саме цей етап надає виробу блискучого виду одразу після цинкування. Реакція Fe + Zn буде продовжуватися доки температура оцинкованих виробів настільки висока, що можливий процес дифузії.

zinc

Шари, утворені внаслідок гарячого цинкування

Такий шар надійно захищає поверхню металу від корозії протягом багатьох десятків років експлуатації. За даними American Galvanizer Association гаряче цинкування забезпечує захист від корозії:

 • В промисловому середовищі до 65 років
 • В тропічному середовищі до 70 років
 • В приміському середовищі до 85 років
 • В заміському середовищі до 120 років.

Контроль якості проводиться візуально – на однорідність кольору та відсутність явних дефектів у вигляді напливів або набухань. Потім проводиться вимірювання товщини цинкового покриття за допомогою спеціальної техніки. ТОВ «Компанія «Метал Інвест» має власну атестовану лабораторію, яка проводить також вхідні тестування виробів та аналізи розчинів ван хімічної підготовки та цинкового розплаву.

Все ще маєте запитання?

Зв’яжіться з нами!

Місцезнаходження

ТОВ «Компанія «Метал Інвест»
Україна, м. Черкаси, проспект Хіміків, 74

Контактні телефони

Комерційний відділ:
(0472) 59-98-50
Приймальня:
(0472) 59-98-40

Контактні email

Комерційний відділ:
COO@metalinvest.ua
Приймальня:
office@metalinvest.ua