UARUEN
Зв'язатись з нами
(050) 355 04 20
marketing2@metalinvest.ua
Вхід для клієнтів

Технологія з віковим досвідом

14:35 22 травня 2020
Технологія з віковим досвідом

Сучасний та високотехнологічний процес бере свій початок ще з давніх-давен. Оцинковані металовироби зустрічаються ще в V-му столітті нашої ери.
Яким же був шлях технології гарячого цинкування скрізь тисячоліття?

   Як тільки люди навчилися використовувати метал для виготовлення різних конструкцій, знарядь праці та інших виробів, вони відразу ж зіткнулися з проблемою корозії. Дорогі залізні речі під впливом атмосферної вологи швидко втрачали свої міцнісні якості, приходячи в повну непридатність.

   Зрозуміло, людство почало шукати способи протистояти цьому руйнівному впливу, але досить тривалий час технічний і виробничий прогрес не міг запропонувати нічого більш ефективного, ніж використання великої кількості жиромістких мастил-консервантів. Такий метод показував непогані результати тільки при зберіганні залізних виробів, але в разі їх активного і постійного використання був практично непридатний.

   Перший (офіційно визнаний) крок до оцинкованого металопрокату був зроблений французьким хіміком П. Дж. Малуеном. Це була хімія, яка, здавалося, недалеко пішла від алхімії. Чисте залізо опускається в резервуар з розплавленим цинком, і на ньому чудесним чином з'являється мерехтливе срібне покриття. Після серії власних експериментів він зробив доповідь, присвячену цій темі, на засіданні французької Королівської академії наук. Методика Малуена викликала певну зацікавленість в колах вчених, але промисловці не оцінили перспективність цього способу. На той момент він був вельми витратним, не гарантував утворення міцного і рівномірного покриття, і його було складно використовувати в виробничих масштабах. А вже на наступний рік англієць Кроуфорд реєструє патент, в якому описується процес флюсування металу. Повне очищення сталевої поверхні з її хімічної активацією і створенням флюсового прошарку забезпечували високу якість покриття і його надійну фіксацію. Так був створений повний промисловий цикл, саме з цього моменту починається ера гарячого цинкування в металообробці.

    У 1824 р британець сер Хемфрі Деві передбачив, що мідні днища дерев'яних військових кораблів можна захистити, прикріпивши до них залізні або цинкові пластини. У 1829 році Генрі Палмер, винахідник монорельсу, піонер естакадного транспорту з лондонської Dock Company, отримав патент на «відрізні або гофровані металеві листи». Пізніше його відкриття зробить істотний вплив на промисловий дизайн і цинкування.

   І тільки через століття після першого опису процесу цинкування стався прорив. У 1836 році в Парижі інший француз-хімік Станіслав Сорель запропонував перед зануренням виробу у ванну з цинковим розплавом проводити його травлення досить економічним способом, французька компанія Sorel отримала патент на процес нанесення цинку на сталь (цинкування).

   Британський патент на оцинкування був виданий в 1837 р політику і бізнесмену Вільяму Кроуфорду. Вважається, що перший інфраструктурний об'єкт, при зведенні якого застосували оцинковану сталь (це були гофровані оцинковані листи) - доки військово-морського флоту в м. Пембрук, Великобританія, в 1844 р.

   Найбільш інтенсивно цинкування сталі застосовували європейські лідери промислової революції - Великобританія, Німеччина і Австро-Угорщина. До 1850 р британська промисловість щорічно використовувала для цинкування до 10 тис. т. цинку. А в 1883 р в Нью-Йорку був відкритий Бруклінський міст - один з найвідоміших і старих мостів в світі, який досі успішно й інтенсивно експлуатується. При будівництві об'єкта вперше були використані оцинковані троси загальною довжиною 14,6 тис. миль.

   Застосування цинкових покриттів для захисту «великих форм» в енергетиці почалося в 1912 році, коли в Швейцарії були встановлені гарячеоцинковані опори ЛЕП. У 1920 році цей же метод був використаний в Голландії для додання антикорозійних властивостей опор контактної залізничної мережі. Після цього цинкування практично миттєво поширюється по всіх країнах Старого і Нового Світу.

   Масштабне вивчення експлуатаційних характеристик оцинкованих металоконструкцій продемонструвало, що вони можуть служити протягом десятків років без появи корозії. Така властивість обіцяла істотну економію, як матеріалу, так і фінансів, і була одразу ж гідно оцінена виробниками металоконструкцій.

   В даний час гаряче цинкування по праву визнано міжнародним стандартом захисту металевих конструкцій та виробів від корозії. Цей спосіб відносно недорогий у порівнянні з іншими методами, показуючи при цьому відмінні результати. А тривалість експлуатації оцинкованого металу навіть в високоагресивних умовах навколишнього середовища перевищує 50 років. Цей факт робить цинкування ще більш вигідним з економічної точки зору на великих відрізках часу.

   Згідно з даними Міжнародної дослідницької групи (ILZSG), створеної ООН ще в 1959 році, на сьогоднішній день виробництво цинку в світі перевищує 12 млн. тонн на рік. І більше половини цієї кількості використовується як раз для нанесення на сталь цинкових покриттів.

Технологія з віковим досвідом 1 Технологія з віковим досвідом 2 Технологія з віковим досвідом 3 Технологія з віковим досвідом 4


Зацікавились чи маєте питання?
Відправити запит

Зв'язатись з нами

Послуги гарячого цинкування

+38 050 355 04 20

(0472) 317-820

marketing2@metalinvest.ua
Україна, м. Черкаси,
пр-т Хіміків, 74