UARUEN
Зв'язатись з нами
(050) 355 04 20
marketing2@metalinvest.ua
Вхід для клієнтів

Про застосування оцинкованої сталі

12:24 25 травня 2020
Про застосування оцинкованої сталі

Однією з найважливіших характеристик цинку є його здатність захищати сталь від корозії. Жоден інший метал не може забезпечити настільки практичний та економічно ефективний захист сталі.
Завдяки високій міцності, корозійній стійкості, ефектному зовнішньому вигляду, можливості профілювання і нанесення декоративного покриття, оцинкована сталева продукція знайшла широке застосування практично у всіх сегментах промисловості.

     Вуглецева сталь потребує захисту, оскільки вона схильна до корозії практично в будь-якому відкритому середовищі. Однією з найважливіших характеристик цинку є його здатність захищати сталь від корозії. Жоден інший метал не може забезпечити настільки практичний та економічно ефективний захист сталі та конструкцій з неї (нержавіюча сталь - відмінний, але при цьому дуже дорогий продукт, тому його застосування доцільно далеко не завжди).

Власне, цинковий шар захищає сталь двома способами. По-перше, він виступає в якості фізичного бар'єру, утворюючи непроникну металеву оболонку, яка закриває доступ вологи і кисню до сталевої основи. При цьому цинкове покриття вступає в реакцію з атмосферою, утворюючи на поверхні тонку міцну плівку оксидів, яка і оберігає від подальшого окислення. Багаторічні дослідження показали, що термін служби цього бар'єрного захисту пропорційний товщині цинкового покриття. Іншими словами, подвоєння товщини покриття подвоює термін служби покриття.

 По-друге, «оцинковка» дає сталі ще й електрохімічний захист. Справа в тому, що покриття з цинку, звичайно, дуже міцне, але не вічне. І очевидно, що в процесі експлуатації оцинкований метал отримує різноманітні ушкодження. У місцях пошкоджень цинкового покриття оголена сталь починає зазнавати впливу вологи і повітря. В свою чергу цинк навколо області пошкодження також починає іржавіти, причому робить це швидше, ніж сталь. Тому продукти корозії цинку осідають на поверхні сталі, закриваючи метал від впливу атмосфери, захищають його і, в підсумку, зупиняють корозію. Поетично висловлюючись, сталь оцинкована стає таким собі своєрідним символом самовідданості: цинкова оболонка поступово «вивітрюється», але продовжує оберігати сталеву серцевину. Цей захист від корозії так і називають - «жертовною».

Завдяки високій міцності, корозійній стійкості, ефектному зовнішньому вигляду, можливості профілювання і нанесення декоративного покриття, оцинкована сталева продукція знайшла широке застосування практично у всіх сегментах промисловості.

 Перш за все, це будівництво і суміжні галузі. Різноманітні покрівельні конструкції (покрівельні профільовані листи, настил і металочерепиця), незнімні опалубки, полотно воріт, ланки для установки парканів та багато іншого. Потрібно згадати і про зведення швидкомонтованих будівель з сендвіч-панелей, які набувають все більшого поширення. Металоконструкції таких будинків виконуються з оцинкованого металу. Згадаємо і спеціальні водогазопровідні труби, які служать частиною конструкцій димоходів, вентиляції.

Сталь, що пройшла обробку цинком, також широко використовується в водостічних системах (для них корозійна стійкість оцинкованого металу особливо важлива).

Також оцинкований метал широко застосовується в автомобілебудуванні: багато елементів кузовів і деталей підвіски автомобілів робиться з оцинкованого прокату.

Згадуючи британця Хемфрі Деві, який ще в XIX столітті намагався посилити дно дерев'яного корабля металевими пластинами, не складно припустити, що два століття по тому оцинкований метал широко використовується і в суднобудуванні.

З початку ХХ століття широкого застосування в енергетиці набувають гарячеоцинковані опори ЛЕП. А в ХХІ-му, в "бум" епохи розвитку джерел альтернативної енергетики, будівництва сонячних та вітрових електростанцій, за правило взято використання гарячеоцинкованої сталі.

 В машинобудуванні, з якого  почалась тріумфальна хода «оцинковки» «дорогами» світової промисловості, левова частка оцинкованого металу застосовується при виробництві верстатів різного призначення.

Про застосування оцинкованої сталі 1 Про застосування оцинкованої сталі 2 Про застосування оцинкованої сталі 3


Зацікавились чи маєте питання?
Відправити запит

Зв'язатись з нами

Послуги гарячого цинкування

+38 050 355 04 20

(0472) 317-820

marketing2@metalinvest.ua
Україна, м. Черкаси,
пр-т Хіміків, 74