UARUEN
Зв'язатись з нами
(050) 487-61-83
sales2@metalinvest.ua

В новий сезон з новою ванною гарячого цинкування

14:28 07 квітня 2021
В новий сезон з новою ванною гарячого цинкування

Як і будь-яке обладнання, ванна для гарячого цинкування має свій ресурс. Строк служби ванни залежить не тільки від ії технічних характеристик, а й від правильної експлуатації. Наша ванна без ремонтів і аварій відробила 9 років при максимальному терміні – 10років. Ми доглядали за нею, залучали фахівців світового рівня для контролю ії стану та планували заміну.

Весь процес заміни є достатньо складним та потребує багато вкладень, як фізичних так і фінансових, розробки та дотримання чіткого поетапного плану та інструкцій. Такий підхід дозволяє відносно швидко та максимально комфортно пройти весь процес, без відволікання на будь-які нестандартні ситуації.

Умовно можна поділити весь процес на декілька етапів (логічних стадій):

  1. Розробка плану заміни, залучення субпідрядників, накопичення ресурсів, тренування персоналу.
  2. Злив цинкового розплаву, демонтаж короба «білих димів» - частини вентиляційної системи, розміщеної над ванною
  3. Демонтаж «старої ванни» з приямку.
  4. Профілактичні роботи печі цинкування.
  5. Встановлення та запуск нової ванни.

Додамо декілька слів про кожен з етапів.

Ванна гарячого цинкування – великогабаритний виріб вагою понад 60тн, який встановлюється в печі цинкування. Тому й слід розуміти, що і монтаж, і демонтаж потребує спеціальної техніки, якої не так і багато в країні, автокранів, які здатні підняти та перемістити 60тн ваги, особливої обережності в роботі, та і вартість самої ванни вимірюється мільйонами. Чітко розроблений графік дій бригад, поетапне виконання підготовчих та монтажних робіт значно прискорюють процес, причому цей відлік обислюється не годинами, а днями.

Процес зливання цинку потребує певних умов, навичок та відповідальності. По-перше, потрібно спеціальне обладнання для відкачування цинку, по-друге, потрібні резервуари, в які можна злити цинк, що витримють температуру та тиск, по-третє, потрібно одразу ж відділити чистий цинк від гартцинку. Для розуміння, яка кількість цих резервуарів потрібна, згадаємо таке число як 500. Так, саме 500тн цинку містить в собі наша ванна гарячого цинкування в стандартному робочому режимі.

До складу вентиляційної системи входить «короб білих димів», який куполом закриває ванну під час процесу цинкування, тому для вивантаження старої ванни, спочатку демонтується дана конструкція.

Для підйому ванни використовується автокран вантажопідйомністю в 250тн, при цьому для його стабілізації та рівноваги використовуються додаткові плити-грузи, які закріплюються на саму платформу. Оскільки кожна з плит має вагу близько 10 тн, то для їх транспортування необхідно декілька вантажівок.

Далі ж відбувається огляд та необхідний ремонт печі цинкування, коробу білих димів та каналів виведення диму.

Наступним етапом процесу є встановлення нової ванни. При цьому дії потребують особливої уваги, чіткості та обережності, щоб не пошкодити саму ванну та елементи печі цинкування, що розташовані в приямку, тому процес займає певний час та під пильним наглядом спеціалістів на кожному етапі.

Після того, як ванна стала на своє робоче місце, середовище між самою ванною та бетонною лункою закладається жаростійким утеплювачем та заварюється пластинами, що запобігає втраті тепловіддачі від системи нагріву.

Після встановлення на своє місце комплексу димовидалення, кінцевим етапом є завантаження ванни злитками цинку, що Ви можете спостерігати на відео.

Важливе значення під час робіт з демонтажу та монтажу відіграє комплекс проваджень в сфері охорони праці. Оскільки на майданчику передбачені роботи з підвищеним рівнем небезпеки, такі як переміщення великогабаритних вантажів, відкачування цинкового високотемпературного розплаву, тощо, було інтегровано ряд нововведень до існуючої на підприємстві системи охорони праці та охорони навколишнього середовища.

Перед проведенням запланованих робіт з модернізації виробництва (заміна ванни цинкування) всім працівникам підприємства, які були задіяні при виконанні робіт, був проведений позаплановий інструктаж за розробленими та затвердженими інструкціями.  Працівники підприємства були забезпечені спецодягом, спецвзуттям та засобами індивідуального захисту при виконанні робіт. Місця проведення робіт були огороджені, під час перекачування розплаву цинку у металеві діжки застосовувалось спеціальне огородження для захисту від можливого ушкодження працівників бризками розплавленого цинку.

Для виконання демонтажних, електрогазозварювальних, монтажних, вантажо-розвантажувальних робіт із заміни ванни цинкування  були залучені підрядні організації, що мають відповідні дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки. Фахівцями відділу охорони праці та охорони навколишнього середовища ТОВ «КОМПАНІЯ «МЕТАЛ ІНВЕСТ» працівникам підрядної організації, що були залучені до виконання робіт на території підприємства, було проведено вступний інструктаж перед початком роботи та складено Акт-допуску згідно з вимогами ДБН А.3.2-2-2009, за розробленими заходами із забезпечення безпеки під час виконання робіт.

В процесі перекачування розплаву цинку спеціальним насосом були задіяні служби головного енергетика, головного механіка, працівники виробництва та складського господарства, що дало змогу пройти даний етап з чіткою послідовністю дій, уникаючи необачності та нестандартних ситуацій.

Як Ви вже здогадались, на наступному відео покажемо Вам металоконструкції, що стануть першими оцинкованими на Черкаському заводі «Компанії «Метал Інвест» в новій ванні гарячого цинкування.

І на останок, хотілося б відзначити відповідальність, організованість та відданість процесу наших співробітників, адже саме завдяки такій злагодженій роботі вдалось за досить короткий термін та за відсутності сторонньої вагомої допомоги пройти цей важливий для підприємства процес.

Відтепер «Компанія «Метал Інвест» має не тільки найбільшу, а й найновішу ванну гарячого цинкування в Україні.Зацікавились чи маєте питання?
Відправити запит

Зв'язатись з нами

Послуги гарячого цинкування


050-580-01-48 (viber),
050-487-61-83,
эл.почта - sales2@metalinvest.ua

18000, Україна, м. Черкаси, пр-т. Хіміків, 74