UARUEN
Зв'язатись з нами
(050) 487-61-83
sales2@metalinvest.ua

Позитивні тенденції у сфері послуги гарячого цинкування

11:22 15 вересня 2022
Позитивні тенденції у сфері послуги гарячого цинкування

Розгорнутий коментар директора Дунайського Олександра для GKM Center

Виробництво металоконструкцій, як і вся економіка, значно постраждало від військової агресії РФ проти України. Зараз ринок металоконструкцій для енергетичної галузі майже повністю паралізований. На розвиток електромереж та програми реконструкції у сфері енергетики бюджет не виділяється.

Завантаження потужностей з виробництва металоконструкцій ТОВ «Компанія Метал Інвест» не перевищує 30-40% за рахунок тендерів приватних інвесторів.

Портфель послуг нашої компанії адаптується до умов ринку у воєнний час. Сьогодні наше виробництво орієнтоване на поставки невеликих траверсів – конструкцій для ліквідації аварій на енерголініях.

В окупованому Маріуполі зупинилися найбільші підприємства групи «Метінвест» – «Азовсталь» та ММК ім. Ілліча, які виробляли листовий та фасонний прокат. Тому ціни на металопрокат почали стрімко зростати. У зв’язку з цим ринок має труднощі з формуванням цінової політики та корекцією замовлень.

У червні – липні 2022 року спостерігалося невелике зростання активності на ринку. Однак зараз знову настав період стагнації та невизначеності. Майже всі проєкти заморожені через відсутність фінансування, високі ризики та значне зростання цін на метал. У зв’язку з цим генпідрядникам необхідно проходити процедури корекції договорів з НЕК «Укренерго», обленерго та іншими організаціями. З огляду на статус контрагентів такі погодження можуть тривати від двох місяців до року. Багато контрактів повністю переглядаються та проходять новий процес погодження відповідальними службами. Таким чином, від моменту зміни цінової ситуації на ринку металопрокату до фактичного замовлення проходить щонайменше два місяці.

Проте вже у травні 2022-го з’явилися позитивні тенденції у сфері послуги гарячого цинкування. Нині обсяги послуги гарячого цинкування невеликими темпами, але продовжують зростати. Збільшення обсягів забезпечують приватні замовники та партнери, які беруть участь у відновленні інфраструктури.

Так, основна частка замовлень послуги гарячого цинкування припадає на аграрний сектор та підприємства, орієнтовані на експорт. Також послугу замовляють ремонтні групи, які беруть участь у відновленні країни після воєнних дій (відновлення мостових з’єднань та веж мобільного зв’язку).

За умови відносної стабільності та фінансування проєктів попит зростатиме на всі товари та послуги ринку металоконструкцій. Позитивним чинником є розпочатий процес приєднання української енергетичної системи до європейської.

У червні – серпні 2022 року простежується динаміка зростання на ринку металоконструкцій, проте загальну ситуацію досі важко прогнозувати.

Наша компанія впевнена у своїх можливостях та готова брати активну участь у відновленні всіх об’єктів інфраструктури: від мережі електропередачі до доріг. Після закінчення військових дій на нас чекає активний розвиток і багато роботи!

 

Стаття за посиланням Зацікавились чи маєте питання?
Відправити запит

Зв'язатись з нами

Послуги гарячого цинкування


050-580-01-48 (viber),
050-487-61-83,
эл.почта - sales2@metalinvest.ua

18000, Україна, м. Черкаси, пр-т. Хіміків, 74