UARUEN
Зв'язатись з нами
(050) 487-61-83
[email protected]
  1. Метал Інвест /
  2. Гаряче цинкування /
  3. Покриття /
  4. Антикорозійні властивості /

Антикорозійні властивості

Стійкість до атмосферної корозії

Стійкість покриття до атмосферної корозії залежить від захисної плівки, що утворюється на поверхні цинку. Коли сталь виймають із ванни цинкування, цинк має чисту, яскраву, блискучу поверхню. Згодом з'являється тьмяний сірий наліт, оскільки поверхня реагує з киснем, водою та вуглекислим газом в атмосфері. Утворюється складний, але міцний, стабільний захисний шар. Забруднення в атмосфері, в основному, наявність діоксиду сірки (SO2), впливають на властивості цієї захисної плівки. Швидкість корозії цинку стала для даного середовища, що дозволяє прогнозувати граничний термін служби. Актуальну інформацію щодо оцінки терміну служби покриття можна знайти у таблиці 1 стандарту EN ISO 14713-1.

Порівняння даних, отриманих в результаті останніх випробувань з результатами попередніх показує явне і дуже значне зниження швидкості корозії цинку через зниження рівнів SO2. Зокрема міські райони, які в минулому могли вважатися агресивними для цинку, значно збільшать термін служби оцинкованих покриттів.

При більшості зовнішніх застосувань, в даний час, швидкість корозії оцинкованого покриття становить 0,1 мкм/рік - 2 мкм/рік. Термін служби стандартного оцинкованого покриття завтовшки 85 мкм у більшості середовищ може досягати 50 років. Так само товсте оцинковане покриття 140 мкм, що часто наноситься на конструкційну сталь, може забезпечити термін служби 100 років.

Ефективність у різних середовищах

Внутрішнє середовище

Поширеною помилкою є те, що корозія не може бути проблемою для внутрішніх сталевих конструкцій, захищених від негоди. При частій появі конденсату на його поверхні корозія недостатньо захищеної сталі буде значною. У таких умовах гаряче цинкування може дати термін служби понад 40 років. Гаряче цинкування також широко використовується для захисту внутрішніх сталевих конструкцій у суворих умовах, таких як плавальні басейни та пивоварні заводи.

Занурення: холодна вода

Води, що містять солі, що утворюють накип, можуть утворювати захисний шар на внутрішніх поверхнях оцинкованих систем розподілу води, тому термін служби покриттів зазвичай збільшується до 40 років. Якщо ці солі відсутні, як це часто буває в м'якій воді, можна збільшити термін служби додатковим нанесенням бітумного покриття.

Занурення: гаряча вода

Властивості води, що утворюють накип, також важливі для гарячої води, що забезпечує термін служби понад 10 років. При температурі вище 60°C цинк може стати катодним по відношенню до сталі в деяких водах і не забезпечувати жертовний захист, якщо покриття пошкоджене. Там, де може виникнути така ситуація, жертовний захист може бути забезпечений встановленням магнієвого анода.

Занурення: морська вода

Морська вода агресивніша, ніж прісна. Швидкість корозії зазвичай знаходиться в діапазоні 10-15 мкм/рік при безперервній експлуатації. Занурення в припливи, регулярні морські бризки або занурення в теплу морську воду можуть призвести до збільшення швидкості корозії.

Під землею

Термін експлуатації заглибленого оцинкованого покриття може змінюватись в залежності від типу ґрунту (кислотності, дренажних характеристик). Сприятливим є діапазон pH від 5,5 до 12,5, тобто від слабокислої до лужної. Особливо шкідливі ґрунти, що містять золу та шлак. У багатьох випадках нанесення бітумного покриття поверх цинкового є доцільним, особливо там, де оцинкована сталь зарита в землю або в місці виходу з бетону. Оцинковану сталь можна безпечно вбудовувати у бетон. Для ще більшого захисту від ґрунту можна використовувати товстіші цинкові покриття.

У контакті з деревиною

Дуже кислі породи дерева, такі як дуб, солодкий каштан, західний червоний кедр і ялиця Дугласа можуть використовуватися в поєднанні з оцинкованою сталлю за умови, що вони ізольовані від прямого контакту.

У контакті з іншими металами

Відбувається лише незначна додаткова корозія цинку внаслідок контакту з більшістю металів у більшості атмосферних умов. Біметалічна корозія може виникнути швидше в умовах занурення або в місцях, де дощова вода не може легко стікати або висихати на поверхнях контакту.

При контакті з хімічними речовинами

Контакт із хімічними речовинами потребує особливої уваги. Широкий спектр хімікатів сумісний із оцинкованою сталлю. Небажаний тривалий або частий контакт із кислотами та сильними лугами.

Висока температура

Оцинковані покриття витримують тривалий вплив температури близько 200°C без будь-якого впливу на покриття. Вище цих температур зовнішній шар цинку має тенденцію до відділення, але шар сплаву, який становить більшу частину покриття, залишається недоторканим. Таким чином, адекватний захист часто може бути забезпечений до температури плавлення шару сплаву (близько 530°C).

При контакті з будівельними матеріалами

Вологий розчин, цемент і штукатурка мають невелику травильну дію на оцинковані покриття.

Надрукувати
Зацікавились чи маєте питання?
Відправити запит

Зв'язатись з нами

Послуги гарячого цинкування


050-580-01-48 (viber),
050-487-61-83,
ел.пошта - [email protected]a

18000, Україна, м. Черкаси, пр-т. Хіміків, 74