UARUEN
Зв'язатись з нами
(050) 487-61-83
sales2@metalinvest.ua

Зварювальні шви

При гарячому цинкуванні вибір способу зварювання, виду з'єднання деталей, що зварюються, вимоги до якості зварного шва, виконання заходів щодо зниження залишкових напруг істотно впливають на зовнішній вигляд оцинкованої конструкції.

Вибір способу зварювання

Рекомендується використовувати зварювання в середовищі захисного газу та зварювання під флюсом. При використанні зварювання покритими електродами зварювальний шлак рекомендується ретельно видалити, оскільки він не усувається в процесі хімічного очищення та суттєво погіршує зовнішній вигляд цинкового покриття. З'єднання пайкою та заклепками, точкове контактне зварювання не рекомендується для гарячого цинкування.

Вплив дефектів зварних швів на цинкове покриття

Наявність мікро-порожнин у зварних швах, таких як: неповне сплавлення, підрізи, пропали, несплавлення з кромкою збоку може призвести до непокритих ділянок при гарячому цинкуванні (у мікро-порожнинах утримується травильний розчин, а розплав цинку туди не проникає).

Вибір покритих електродів/зварювального дроту

Основною вимогою є відповідність вмісту кремнію в покритому електроді / зварювальному дроті вмісту кремнію в металі, з якого виготовлені конструкції, що зварюються. Використання електродів/дроту з вмістом кремнію 0,7 -1,1% (наприклад, дріт Св08Г2С) для зварювання нереактивних сталей може призвести до утворення надто товстого та/або потемнілого цинкового покриття на зварному шві.

Види з'єднання деталей, що зварюються

З'єднання нахлестом не бажано для гарячого цинкування, так як у місцях перекриття може залишитися кислота, що викликає прискорену корозію, а розплав цинку у вузький проміжок не проникне. Згодом з-під таких швів з'являються патьоки іржі.

Напруги при зварюванні

Основні заходи щодо зменшення внутрішньої напруги при зварюванні, що викликають деформацію конструкції при гарячому цинкуванні:

- вибір режимів зварювання з низькою погонною енергією та відпалом (за потреби);

- сталість зазору між деталями, що зварюються, і відсутність натягу при складанні;

- дотримання відповідної послідовності операцій та технології зварювання довгих швів;

- забезпечення можливості безперешкодної усадки зварного шва і зони термічного впливу (наприклад, якщо одна з деталей, що зварюються, закріплена нерухомо, то інша деталь повинна бути рухомою).

Напруги після термічного різання

Термічна різка може викликати локальні коливання твердості, які створюють залишкові напруги. Легке шліфування кромок ділянок термічного різання може усунути цей ефект та мінімізувати ризик виникнення тріщини під час цинкування.

Інший спосіб полягає у наварюванні валика по сторонах кромки в області, де було виконано газополум'яне різання перед гарячим цинкуванням. Ця зварювальна операція повторно нагріє область і може зняти частину залишкової напруги поблизу кромки. Зварний валик не усуне всі випадки розтріскування, але значно знизить ймовірність розтріскування.

Надрукувати
Зацікавились чи маєте питання?
Відправити запит

Зв'язатись з нами

Послуги гарячого цинкування


050-580-01-48 (viber),
050-487-61-83,
эл.почта - sales2@metalinvest.ua

18000, Україна, м. Черкаси, пр-т. Хіміків, 74